LUKA STEFANOVIĆ OSVOJIO OTVORENO PRVENSTVO NIŠA

Danas je u Nišu na terenina Teniske akademije Živković (TAŽ) završeno Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji seniora. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković iz Niša. Luka je u finalu bio bolji od Dimitrija Zupca iz Novog Sada sa 2:0, po setovima 6/3, 6/1. Niški teniser je u jakoj konkurenciji osvojio turnir bez izgubljenog seta.

„U dobrom sam ritmu nakon osvojenog Kupa Srbije u martu. Ova titula je važna pre svega kao motivacija da nastavim sa dobrim igrama i krenem ponovo da osvajam titule na međunarodnim turnirima koji me očekuju do kraja aprila, prvo u Subotici, a onda i u Nišu.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon dodele pehara u društvu trenera Nikole Živkovića.

Teniseri i teniserke niške akademije nastavili su sa sjajnim partijama na turnirima u zemlji i inostranstvu. Anja Stanković je osvojila treće mesto u singlu i drugo u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Vinkovcima, u Hrvatskoj. Emilija Zdravković je bila bila druga u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Atini, a treća u dubl konkurenciji na Tennis Europe turniru koji se igrao u Novom Sadu za teniserke do 16 godina. Aleksandar Žikić je osvojio treće mesto na Otvorenom prvenstvu Pančeva, turniru prve kategorije do 12 godina.